برترینا: نیاز آدم به خواب و استراحت واسه رفع خستگی ها، تنشا و فشارهای روزمره یکی از انکارنشدنی ترین نیازهاست که رابطه مستقیمی با سلامت، تندرستی، نشاط و موفقیت در زندگی داره، پس کیفیت و کمیت خواب نقش بسیار زیادی در اندازه رضایت ما از زندگی داره. پیشنهاد می کنیم واسه داشتن خوابی آروم و عمیق به بخشی از قوانین فنگ شویی در چین باستان واسه بهداشت و سلامت خواب توجه کنین.

  رنگای جیغ رو از یاد ببرین

رنگایی مانند قرمز و نارنجی و طیفای وابسته به اون ازجمله رنگایی هستن که به کار گیری اونا در اتاق خواب مناسب نیس. این رنگا به دلیل خاصیت نشاط آور و محرکی که دارن مانع تمرکز فرد شده و موجب بروز مشکل در ساعت خواب اون می شه. از این رو در قوانین فنگ شویی پیشنهاد شده تا از انتخاب این رنگا واسه دیوار، پرده، روتختی، فرش یا موکت در اتاق خواب دوری یرده و به جای اون از طیف رنگای آرامش دهنده و آرامش بخش مانند آبی، بنفش و سبز واسه رنگ آمیزی و دکوراسیون استفاده کنین. براساس باورهای مردم چین به کار گیری رنگای جیغ و براق در اتاق خواب موجب درخشش نور شده و در ساعت خواب مانع تمرکز فرد و داشتن خوابی آروم و عمیق می شه.

  تلویزیون رو از اتاق خواب خط بزنین

اگه داشتن خوابی آروم و عمیق در طول شب براتون مهمه و دوست دارین هر روز صبح با انرژی و نشاط کافی واسه انجام برنامه هاتون بیدار شید، به پیشنهاد ما عمل کنین. براساس روش فنگ شویی وجود تلویزیون، کامپیوتر، لوازم ورزشی مثل تردمیل در اتاق خواب یکی از بزرگ ترین مشکلات واسه داشتن خوابی آروم و عمیقه. این وسایل یا هر وسیله ای که انگار به کار، تفریح یا ورزش در رابطه می شه، مانع تمرکز شما  هنگام خواب شده و اینطوری انرژی خواب رو از فضای اتاق دور می کنن. آرامش، سکوت و تمرکز از جمله عواملیه که واسه داشتن خوابی راحت و عمیق به شما کمک می کنه. خوابی که علاوه بر سلامت، نشاط و طول عمر شما رو هم تضمین می کنه.

  منظم باشین تا آروم بخوابین

مرتب بودن و چیدمان درست لوازم، لباسا و اسباب یکی از مهم ترین اصول فنگ شویی واسه داشتن یه اتاق خواب رؤیاییه. براساس این قانون اگه اتاق خواب، کمدها و قفسه های موجود در اونجا بی نظم و پریشون باشه، این موضوع می تونه تاثیر منفی بر آرامش و تمرکز شما هنگام خواب داشته باشه و به مرور موجب بروز مشکل در ساعت خواب و شب بیداری و بی خوابی شه. به خاطر همین در میان قوانین فنگ شویی به این موضوع بارها اشاره شده که اتاق خواب خود رو از اشیای جور واجور پر نکنین و همیشه اونو تمیز و مرتب نگه دارین.

  با تختخواب فلزی خداحافظی کنین

قانون دیگری که چینیای باستان به اون باور دارن، اهمیت داشتن تختخواب چوبی و دوری از خوابیدن روی تختخوابای فلزیه. اونا فکر می کنن  فلز به جهت داشتن وجود سرد و خشن، موجب انتقال سرما به بدن آدم شده و اینطوری تاثیر نامناسبی رو بر عمق و کیفیت خواب آدم میذاره. در حالی که چوب از این جهت که برگرفته از طبیعته انرژی، شادی، گرمی و نرمی رو بین خواب به شخص منتقل می کنه و مناسب ترین جنس واسه جفت و جور تختخواب چه واسه کودکان و چه واسه بزرگسالان حساب می شه.

  در اتاق بدون پنجره نخوابید

هیچوقت اتاقی رو که بدون پنجره س به عنوان اتاق خواب خود انتخاب نکنین. این اتاق ناجور ترین انتخاب واسه محل خواب شماس یه دلیلای زیادی واسه اون هست. یکی از مهم ترین عواملی که  در قوانین فنگ شویی به اون اشاره شده، اینه که اتاق بدون پنجره بدون تهویه مناسبه و اکسیژن رسانی به بدن رو بین خواب کم می کنه. اینطوری بدون وجود پنجره رابطه اتاق با هوای آزاد و اکسیژن موجود در محیط  قطع شده و امکان اکسیژن رسانی در طول روز به اتاق خواب ناممکن می شه، پس شب هنگام خواب اکسیژن کافی واسه افراد وجود نداره. ضمن اینکه نبودن پنجره در اتاق خواب نورپردازی رو هم مشکل یرده و شخص رو از داشتن نور طبیعی آفتاب محروم می کنه که هر دوی اینا، هم اکسیژن و هم نور آفتاب از جمله چیزای مهم یه اتاق خواب مناسب واسه حفظ سلامت و نشاط اعضای خونه س.

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *