5 دلیل اصلی که شما باید حتما سیب بخورین

 

سیب یه میوه خوشمزه و پر از خاصیته که شما شاید کمتر با خواص اون آشنایی داشته باشین.

 

سالیان ساله که تموم مردم دنیا واسه سیب به خاطر خاصیتای درمانی اش ارزش زیادی قائل هستن. امروزه تحقیقاتی انجام شده که فواید سلامتی سیب رو ثابت کرده. در واقع مقالات زیادی در این مورد منتشر شده. حالا می خوام 5 نمونه از فواید سلامتی سیب رو ذکر کنم.

عکس باحال سیب

 

سیب بهترین میان وعده طبیعیه

یه عدد سیب بزرگ با 115 کالری و 5 گرم فیبر یه وعده کنترل شده بسیار عالیه. این میوه منبع ویتامین C هستش و هیچ گونه چربی، سدیم و کلسترول نداره. پس سیبا نه فقط ارزش غذایی دارن بلکه منبع طبیعی فیتونوترینت، آنتی اکسیدان گیاهی هستن. دو سوم فیبر و آنتی اکسیدان به درد بخور این میوه در پوست اون هست. سیب رو میشه هم به عنوان میان وعده و هم به عنوان دسر یا غذای اصلی خورد.

خواص باحال سیب

 

سیب خطر دچار شدن به سرطان رو کم می کنه

تحقیقات نشون داده که سیب میتونه به تنهایی از بدن در مقابل شکلای جور واجور سرطانا مراقبت کنه. سیب خطر دچار شدن به سرطان دهن، مری، حلق، ریه، روده، سینه، تخمدان و پروستات رو کم می کنه.

 

سیب می تونه به آب کردن شکم کمک کنه

روزانه یه یا دو عدد سیب بخورین تا از تیپ بدنی سیب خلاص شید. سیب شامل فیبر محلول و اسید اورسولیک ماده ای طبیعیه که به چربی سوزی کمک می کنه. محققان دانشگاه ریو دجانیرو به این نتیجه رسیدن خانمایی که روزانه ۳ عدد سیب به برنامه غذایی خود اضافه می کنن در عرض ۱۰ هفته ۹۰۰ گرم وزن کم می کنن.

آشنایی با خواص میوه سیب

 

سیب مغز رو تقویت می کنه

سیبا تقویت کننده های طبیعی مغز هستن. محققان دانشگاه کرنل به این نتیجه رسیدن که مواد مغذی سیب از مغز در مقابل آسیبای اکسیداتیو مراقبت می کنه. این آسیبا به مراتب منتهی به بیماریای عصبی چون فراموشی و پارکینسون می شه.

 دلیل این مراقبت ماده ایه به نام کورستین که در سیب هست. محققان در یکی از تحقیقات به این نتیجه رسیدن اگه بیماران فراموشی روزانه ۲۲۰ میلی لیتر آب سیب مصرف کنن 27 درصد نشونه های رفتاری و روحیه ای اونا بهبود پیدا میکنه.

 

سیب به تنفس کمک می کنه

آنتی اکسیدانای موجود در سیب از شش ها در مقابل آسیبای اکسیداتیو که باعث آسم، برونشیت و آمفیزم می شه مراقبت می کنه. در یکی از تحقیقات خانمایی که در طول دوره بارداری سیب می خوردند باعث کاهش ابتلای کودکان به مریضی آسم در سن 5 سالگی می شن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *