: 5 دلیل دلسرد شدن زن و شوهر

یکی از عادی ترین مشکلات در زندگی زناشویی سردشدن زن و شوهر نسبت به همه. وقتی زندگی حالتی تکراری به خود میگیره و بیان علاقه و عشق میان زن و شوهر کمرنگ می شه با این وضعیت باید منتظر دعواها و اختلاف نظرها میان زن و شوهر باشین. در ادامه با روشای پیشگیری از سردشدن روابط زناشویی آشنا شید.

روزای اول زندگی اکثرا واسه همه زن و شوهر شیرینه.حرفای نگفتنی زیادی واسه گفتن دارن و از بودن در کنار همدیگه احساس لذت عالی می کنن اما با گذشت زمان گفتن حرفای نگفتنی ته نشین می شه و بودن در کنار هم عادی!

اما حتما دلیلی در این قضیه نقش داشته که باخبر شدن از اونا می تونه بهترین اسلحه واسه مقابله با اتفاقات ناخوشایند بعدی در زندگی مشترک باشه.

روزای اول زندگی اکثرا واسه همه زن و شوهر شیرینه.حرفای نگفتنی زیادی واسه گفتن دارن و از بودن در کنار همدیگه احساس لذت عالی می کنن اما با گذشت زمان گفتن حرفای نگفتنی ته نشین می شه و بودن در کنار هم عادی! کم کم زن و شوهر عاشق ،به یه همخانه ای تبدیل می شن که فقط با هم غذا می خورن و می خوابن نه حرفی بین اونا رد و تبدیل میشه، نه بیان عشقی و نه حتی تفریحی و خوش گذرانی اما این دور شدن و سرد شدن محاله که یه دفعه به وجود اومده باشه حتما دلیلی در این قضیه نقش داشته که باخبر شدن از اونا می تونه بهترین اسلحه واسه مقابله با اتفاقات ناخوشایند بعدی در زندگی مشترک باشه.

به چه دلیل بین همسران دلسردی به وجود میاد؟

اتفاقی که در بیشتر زندگیای زناشویی میفته، اینه که زن و شوهر به جای توجه به لحظات عاطفی، به مسایل دیگری مانند ساختن منزل، چیدمان وسایل و دیگه مسایل حاشیه ای می پردازن که به نظرشون لازمه و غرق در امور روزانه می شن. در نتیجه کم کم از حضور عاطفی غافل و دچار فراموشی می شن و صفا و صمیمیت در کانون خونواده کمرنگ می شه.
اگه زندگی با هوشیاری همراه نباشه، افراد نسبت به اهمیت دادن به روابط بی توجه می شن. یکی از پایه های هوشیاری، ایجاد حضور عاطفی در ابعاد مختلفه. در این صورت پیوندها با هم در رابطه می شه. برخوردهای عاطفی مناسب همراه با اتصالای مناسب می تونه یکی از اصلی ترین پایه های گفتگو باشه. اون قدر باید حواس جمع باشیم

که از نوع نگاه و لحن صدای

اگه زندگی با هوشیاری همراه نباشه، افراد نسبت به اهمیت دادن به روابط بی توجه می شن. یکی از پایه های هوشیاری، ایجاد حضور عاطفی در ابعاد مختلفه.
همسرمون، حال اونو درک کنیم و لازمه این شناخت اینه که اونو ببینیم؛ به معنی واقعی، روزای اول ازدواجتون رو به یاد بیارین که ساعتا با همسرتون قدم می زنید و وقتی نگاهی به ساعت مینداختین، باور نمی کردین که این مدت طولانی رو گرم گفتگو بودین، دلیل این بود که تموم توجه شما به همسرتون بود، این حالت همیشه باید در زندگی وجود داشته باشه و وقتی از بین رفت، گفتگو با شکست روبرو می شه. اما چه عللی دیگری باعث می شه که این سردی در زندگی مشترک به وجود بیاد ؟

حل نکردن اختلافات در زمان مناسب

زن و شوهر هر چقدر هم که زندگی خوبی دارا باشن در آخر بعضی وقتا اختلاف پیدا کرده و ممکنه در بین بگو مگو حرفایی رو که نباید، بگن. بعضی از همسران کدورتا رو از بین نمی برن، درباره اون با همدیگه حرف نمی زنن و بدین صورت گره های کوچیک رو تبدیل به گره یی کور می کنن که به این سادگیا قابل گشودن نیس و همین باعث می شه تا هروقت به زندگی مشترک شون فکر می کنن، یاد مشکلات و خاطرات تلخ شون بیفته.

تغییر در طول زمان

بین دو نفر که تصمیم به ازدواج می گیرن نقاط مشترک زیادی هست، ولی از اون جا که آدما در طول زمان تغییر می کنن هر کدوم از همسران هم در طول سالیان تغییر کرده، اما با هم و به یه سمت تغییر نمی کنن. به خاطر همین بعد از ده سال هر کدوم کیلومترها از نقطه شروع و در مسیرهای جور واجور فاصله گرفتن.

هیچ حرفی ندارین با هم بزنین

وقتی که شما و همسرتون می خواستین همدیگه رو بشناسین و تصمیم به شروع زندگی مشترک داشتین، هیچ وقت از حرف زدن با همدیگه و بحث کردن درباره بسیاری چیزها خسته نمی شدید. با هم حرف می زدین تا از این راه همدیگه رو بشناسین و به نقاط مشترک بیشتری برسین. وقتی که چند سال از شروع زندگی میگذره. کم کم گفت و گو بین زن و شوهرا کم می شه و با ورود کودکان به زندگی به کمترین حد ممکن می رسه؛ تا جایی که دیگه نمی تونن با هم حرف بزنن و یا نمی خوان با هم حرفی بزنن و این شروع یه وضعیت بد و ناراحت کننده س.

نیاز رو نمی شه ندیده گرفت

مردی که وارد اداره می شه و با کمی لبخند و بگو و بخند با منشی اش صحبت می کنه، به همون مقدار واسه همسرش کم گذاشته. مرد به خودش اجازه داده تا با زن دیگری وارد گفت وگو شه. حالا با این رفتار به مرور نسبت به همسرش سرد می شه چون نیازش رو هر چند کم در جای دیگری جواب گرفته در نتیجه زن سرد می شه. وقتی حس کرد همسرش از اون فاصله گرفته، رابطه ها کمرنگ می شن و رابطه اونا در سیکل خراب وارد می شه.
اگه مردی با وجود اینکه تموم نیازهایش به وسیله همسرش برآورده می شه، سراغ زن دیگری میره، مشکلی داره که باید به صورت موردی بررسی شه. رفتار اون دیگه عرف نیس. همین طور اگه زن نیازای جنسی اش ارضا نشه، مثلا بحث زودانزالی یکی از مشکلاتیه که باعث می شه زن از رابطه جنسی با همسرش لذت جنگ اما مرد از این قضیه آگاهی نداره و تصور می کنه سیر جنسی زن هم مانند خودشه. به خاطر همین وقتی نتونه معاشقه رو در راه درست اون جلو ببره، زن از این رابطه جنسی متنفر می شه و دیگه میل نداره سمت همسرش بره چون این رابطه اونو آزار میده. در نتیجه به نیازای جنسی مرد هم جواب داده نمیشه چون زن به دلیل آزاری که می بینه رابطه جنسی مناسبی با اون نداره و کم کم مرد از زن فاصله میگیره. این فاصله نیاز رو از بین نمی بره، نیاز سرجایشه و در فضای بیرون از منزل هم که شرایط مهیاست. پس یا باید واسه رفع نیاز به سمت بیرون گرایش یابد یا دپرس شه.

چند ایده خوب واسه احساس خوشبختی و رضایت از زندگی مشترک:

همسر خود رو خوشحال نگه دارین: داشتن یه زندگی زناشویی موفق و خوشحال، یعنی داشتن روابط سالم. حفظ روابط سالم در زندگی بعضی وقتا خیلی سخت می شه، اما به هر حال شدنیه و فقط به زمان و تلاش بیشتر نیاز داره. با احترام گذاشتن به احساسات همسر خود شروع کنین. و از این راه روابط خود رو سالم و خوشحال نگه دارین. تا جایی که می تونین با هم رابطه برقرار کنین و با همدیگه حرف بزنین و زندگی رو واسه همدیگه آسون تر کنین.

در مورد تموم مشکلات با هم حرف بزنین. نگرانیا و نظرات خود رو واسه شریک زندگی تون بازگو کنین و بذارین راه حرف زدن بین شما همیشه باز باشه. اگه نبود اطلاع کافی از افکار همسرتون شما رو آزار میده با یه بحث کامل و بازگو کردن افکار و نظرات خود می تونین از این مشکل جلوگیری کنین.

فداکاری و جون فشانی کنین: قبل اینکه به فکر رضایت و خوشحالی خودتون باشین، به خوشحال کردن همسرتون اهمیت بدین. اگه کله شق هستین و نمی تونین واسه همسرتون جون فشانی کنین، تحمل به وجود اومدن شرایط ناخوشایند و نارضایتی از زندگی مشترک تون رو هم داشته باشین. این جون فشانیا بعضی وقتا بسیار کوچیک هستن و ممکنه بی اهمیت به نظر برسن؛ اما آسونترین گذشتا و فداکاریا هم قدم بزرگی در جهت خوشبختی و دووم زندگی مشترک هستن.

مهربون و انعطاف پذیر باشین: زندگی با همسرتون و وقت گذروندن در کنار اون همیشه با عادتایی همراه س که گاه باعث بعضی عادتا مثل پر کردن سینک ظرفشویی از ظرفای کثیف یا رها کردن خمیر دندون با در باز در دستشویی، باعث عصبانیت و آزاردگی هر کدوم از زن و شوهرا می شه و بعضی وقتا اونا رو تا مرز دیوانگی عصبانی می کنه؛ اما بهتره به مسائل کوچیک تحریک کننده اهمیت ندین و اونا رو تبدیل به معضلات بزرگ زندگی خود نکنین. اگه همسرتون عادتی داره که باعث آزار شما می شه، اما این عادت باعث ناراحتی کس دیگه ای نمی شه، بهتره تلاش کنین اونو ندیده بگیرین.

با هم گفتگو کنین: در مورد تموم مشکلات با هم حرف بزنین. نگرانیا و نظرات خود رو واسه شریک زندگی تون بازگو کنین و بذارین راه حرف زدن بین شما همیشه باز باشه. اگه نبود اطلاع کافی از افکار همسرتون شما رو آزار میده و منتهی به احساس نارضایتی در زندگی می شه. با یه بحث کامل و بازگو کردن افکار و نظرات خود می تونین از این مشکل جلوگیری کنین. به همسرتون بگید که چی ناراحت تون کرده. خجالت نکشید و احساسات تون رو به اون بگید اینطوری به اون نزدیک تر میشین و شانس شما در به وجود آوردن زندگی مشترک خوب و سالم قابل اصلاح نیستن. بعضی وقتا لازمه این تفاوتا رو قبول کنین و تلاش در تغییر اونا نداشته باشین؛ چون که فقط خودتون رو آزار میدید.

به زندگی تون هیجان بدین: واسه اینکه زندگی مشترک تون شکل یکنواخت و تکرار به خود نگیره، لازمه بعضی وقتا کمی هیجان رو چاشنی اون کنین. این هیجانات و سرگرمیا غیرقابل پیش بینی هستن و خستگیا و ملالتای زندگی روزمره رو از بین می برن. با انجام بعضی کارای سرگرم کننده و هیجان آور همسرتون رو متعجب کنین؛ مثلاً یه هدیه بدون مناسبت خاص به اون بدین و یا هر کار مثبت دیگری که انتظارش رو نداره. انجام بدین.

سایت تبیان

نوین ترین اخبار بخش سلامت رو در ایران استایل دنبال کنین

سلامت – پزشکی – دکتر – مریضی – درمان – قرص – نشونه ها – عوامل

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *