:  

رازهایی واسه  داشتن پوست روشن یادآور میشیم:  نگاهی بندازین به بعضی از  راه های مخصوص  واسه رسیدن به این هدف:

راز شماره 1 واسه داشتن پوست روشن : حواستون به چیزی که میخورید باشه.
برطبق گفته های دکتر هایدی والدورف که متخصص پوسته، بیشتر خوراکیای کاذب( مثل شکلات و سیب زمینی سرخ کرده)  واقعا فقط کاذب هستن و نقشی  در جوش  ندارن. با این حال، اون میگه که هورمونهای موجود در شیر می تونن به جوشای جوش در رابطه باشن- پس اگه به اکنه گرفتار هستین بستنی خوردن رو ترک کنین و ببینین جوشا بهتر می شن یا خیر.

راز شماره 2 واسه داشتن پوستی روشن: برنامه مرتبی داشته باشین.
بدون پاک کردن آرایش  صورت به خواب می رید؟ این کار نادرستیه. واسه روشن نگه داشتن پوستتون، شما احتیاج دارین که برنامه ای منظم واسه مراقبت از پوستتون داشته باشین. اینجا یه برنامه ساده رو به شما معرفی میکنیم که می تونین ان رو به کار ببندین.

راز شماره 3  واسه داشتن پوستی روشن : پاک کردن صورت رو به طور درست بکنین.
این اولین قدم در برنامه مراقبت  از پوستتانه. مطمئنا دوست دارین اونو به درستی بکنین. اما چیجوری:
قدم اول: تمیز کننده درست و مناسب رو پیدا کنین. به دنبال ماده ای باشین که خیلی خشن نباشه اما  شامل مواد ضد اکنه مثل اسید سالیسیک باشه.

قدم دوم:  قبل از به کار گیری تمیزکننده، از آب گرم( اما نه داغ) واسه  نمدار کردن صورتتون استفاده کنین.
قدم سوم: ماده تمیز کننده رو روی پوست قرار بدین و به مدت 30 ثانیه تا 1 دقیق ماساژ بدین بعد با آب ولرم اونو بشورید.

راز شماره 4 واسه داشتن پوستی روشن:  مرطوب کننده دوست شماس.
اگه پوستتون چربه شاید به فکر نبود به کار گیری مرطوب کننده می افتین، اما این فکر درستی نیس.  اگه پوستتون رو خیلی خشک  کنین  این کار فقط دلیل می شه که پوست شما روغن بیشتری  ترشح کنه که این به نوبه خود جوشهای بیشتری رو درست می کنه. فکر می کنین این وضع به کجا ختم می شه؟
این چرخه رو با به کار گیری یه مرطوب کننده ملایم پس از شستشوی پوست، قطع کنین. اگه پوستتون خیلی زیاد چربه، روی  اون از یه ماده جذب کننده روغن استفاده کنین.

راز شماره 5 واسه داشتن پوستی روشن: به خود وقت کافی بدین.
والدورف میگه : یه یا دو ماه زمان میبره تا یافته های واقعی  برنامه مراقبت از پوست خود رو ببینین، پس این برنامه رو باید هر چی زودتر شروع کنین. اگه در اول کار پوست شما کمی بدتر به نظر اومد، ناامید و دلسرد نشید، این وضعیت به طور کامل طبیعیه. فقط به این کار بچسبید و یه ماه واسه اون زمان بذارین. اگه پوستتون بهتر نشد اون وقت مواد مصرفی خودتون رو عوض کنین و یا به یه متخصص پوست مراجعه کنین.

اختصاصی سلامت


.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *