5 دمنوش واسه رفع بی خوابی

خواب یکی از نعمتای عالی خدا واسه دوباره انرژی گرفتنه و از جهت فیزیولوژیک هم در زمان خواب ذخایر اتمام یافته انرژی در بدن دوباره بازسازی می شن. بی خوابی یه جور اختلاله که با کمبود خواب آروم بخش مشخص می شه. این مشکل در 20-30 درصد افراد مشاهده می شه.

5 دمنوش واسه رفع بی خوابی

رفع بی خوابی

دلیل بی خوابی موارد زیادی از جمله مشکلات روانی، نبود تعادل هورمونی، افزایش سن، فاکتورهای محیطی و بعضی مشکلات ژنتیکیه. درمانای زیادی واسه این مشکل هست که شامل درمان با داروهای شیمیایی، داروهای گیاهی، ویتامینا و مواد معدنی، تغییرات سبک زندگی، رفتاردرمانی، مدیتیشن، رژیم درمانی، ورزش، طب سوزنی، هیپنوتیزم و … هستش. در این مقاله تلاش داریم شما رو با دمنوشای گیاهی که به واسه درمان بی خوابی به درد بخور هستن آشنا کنیم.

واسه خواب بهتر، چه نوع چای رو انتخاب کنیم؟

تجربه نشون میده چایایی که از هر یک تیکه از گیاه های چای (کاملیا سیننسیس و کاملیا آسامیکا) گرفته می شن، شامل مقداری کافئین طبیعی هستن و به خاطر همین، واسه کسائی که به دنبال چایای آروم بخش و بهبود کیفیت خواب خود هستن، مناسب نیستن.

این چایا شامل نوعای جورواجور چای سبز و مشکی می شن. با این حال، دمنوشای گیاهی که از گیاهان دیگه جفت و جور می شن، بدون کافئین هستن و بعضی از اونا، خواص آروم بخشی فوق العاده ای دارن.

صدها نوع ترکیب گیاهی هست که قبل از خواب مناسب هستن. ارزش اونو داره که واسه پیدا کردن بهترین دمنوش که با ذائقه شمام موافق باشه، کمی وقت صرف کنین. علاوه بر این، بعضی از دمنوشای گیاهی بسیار قوی هستن و به خاطر همین، باید ببینین که واسه شما مناسب هستن یا نه.

ما چند ترکیب آروم بخش محبوب گیاهی رو انتخاب کردیم که واسه شروع به شما کمک می کنن.

دمنوش واسه رفع بی خوابی

دمنوش رازیانه

دمنوش رازیانه بیشتر از دانه های این گیاه جفت و جور می شه و فواید مختلفی واسه دستگاه گوارش داره. نوشیدن دمنوش رازیانه قبل از خواب می تونه معده رو آروم کنه، اشتهای آخر شب رو کم می کنه و کلا، بدن رو آروم می کنه. دمنوش رازیانه به عنوان کم کننده اشتها عمل می کنه و نوشیدن اون، راه خوبی واسه جلوگیری از پرخوری آخر شبه.

دمنوش واسه رفع بی خوابی

دمنوش سنبل الطیب

دمنوش سنبل الطیب از ریشه گیاه سنبل الطیب درست می شه و آروم بخشی تقریبا قویه. از این گیاه واسه درمان مشکلات مختلفی مثل مشکلات خواب و اضطراب استفاده می شه. دمنوش سنبل الطیب عطر و طعم تقریبا تندی داره که خواص کلی این نوشیدنی به وجود اومده به وسیله اوناس. اگه شبا نمی تونین بخوابین، دمنوش سنبل الطیب می تونه راه حل مشکل شما باشه.

دمنوش واسه رفع بی خوابی

دمنوش اسطوخودوس

اسطوخودوس درمانی سنتی واسه رفع بی خوابیه و از روغن اون در حموم و رایحه درمانی استفاده می شه اما دمنوش اونم مؤثره. از دید پزشکی ثابت شده که تنها استشمام عطر اسطوخودوس قبل از خواب، اندازه خواب عمیق (موج آروم) رو زیاد می کنه. عطر آروم بخش اسطوخودوس همراه با خواص گوارشی این گیاه باعث شده که دمنوش اسطوخودوس انتخاب مناسبی واسه قبل از خواب باشه.

دمنوش واسه رفع بی خوابی

دمنوش بابونه

دمنوش بابونه یکی از قدیمی ترین نوشیدنیای شبونه س که صدها سال از اون به عنوان یه نوشیدنی خواب آور و آروم بخش استفاده می شه.

دمنوش واسه رفع بی خوابی

دمنوش بابونه یکی از محبوب ترین دمنوشا در سراسر دنیاس و واسه رفع استرس خیلی خوبه. بابونه علاوه بر آروم بخش بودن، تقویت کننده دستگاه ایمنی همه و انتخاب بسیار خوبی واسه دمنوش قبل از خوابه.

دمنوش به لیمو

دمنوش به لیمو به کاهش فشار عصبی، استرس و اضطراب کمک می کنه و این بدین معناست که نوشیدن یه فنجون از به لیمو قبل خواب، می تونه راه خوبی واسه سد کردن افکار مزاحم باشه.

همونجوریکه از اسمش پیداست، این دمنوش عطر و طعم مرکباتی داره. این دمنوش بیشتر با ترکیب نعناع جفت و جور می شه که اونو به یه نوشیدنی نشاط آور تبدیل می کنه که مجاری تنفسی رو پاکسازی می کنه و در نتیجه به خواب بهتر کمک می کنه.

/ bagHDaroo.com

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *