5 دلیل مهم واسه این که شبا قبل از خواب دوش بگیرین

چیزی بهتر از غوطه ور شدن تو یه وان پراز کف نیس، اما تازگیا علم، قدرت حموم کردن رو در آروم سازی ذهن و بدن ثابت کرده. تحقیقات نشون داده روزانه غوطه ور شدن در آب گرم، به مدت هشت هفته، در آرامش اضطراب، موثرتر از درمان داروییه. و اما دلایل دیگه واسه مرتبا دوش گرفتن:

5 دلیل مهم واسه این که شبا قبل از خواب دوش بگیرین

به چه دلیل بهتره قبل از خوابیدن در شب دوش بگیریم؟

رهاشدن از خارش پسوریاسیس

حموم آب گرم با دوقاشق روغن نارگیل یا زیتون، می تونه به آرامش پوسته های خارش دار به وجود اومده به وسیله پسوریاسیس کمک کنه. این روغن به عنوان یه مرطوب کننده به برطرف کردن پوسته های فلس مانند کمک کرده و احتمال عفونت پوستی رو کم می کنه. زیاد در وان نمونید، روزانه بیشتر از ده دقیقه موندن منتهی به خشکی پوست می شه، حتی با وجود روغن. به جای لیف اسفنجی از یه لیف پارچه ای نرم استفاده کنین تا پوست تون کمتر ملتهب شه. بعد از حموم، از مرطوب کننده ای که دکتر تون پیشنهاد کرده استفاده کنین.

آرامش پوست خشک سرما زده

هرچند بلغور جودوسر، ضدالتهابیه که از صدها سال پیش شناخته شده، اما محققان تازگیا فهمیدن آون آنترامیدهای موجود در جو دوسر، به عنوان ترکیبات اصلی اون، پوست ملتهب و خارش دار رو آرامش میدن. مقداری جودوسرکامل رو تو یه لنگه جوراب تمیز و خشک گذاشته و سر اونو با یه کش لاستیکی ببندین، این جوراب رو داخل وان آب گرم بندازین. 15 تا 20 دقیقه در این وان غوطه ور باشین.

دست پیدا کردن به خواب عالی شبونه

خوابیدن میان ملافهای خنک، به افت دمای بدن کمک می کنه و این پیام به بدن می رسه که ملاتونین تولید کنه، ملاتونین موجب سریع تر خوابیدن می شه. به خاطر همین یه حموم گرم قبل از رفتن به تختخواب، یه کمک خوب به خوابه، موقتا دمای بدن بالا میره و به مرور که درهوای خنک تر پایین میاد، موجب احساس خواب آلودگی در بدن می شه.

تقویت مغز

با اضافه کردن روغنای عصاره ای، فواید بیشتری هم نصیب تون می شه: مریم گلی، حافظه رو تقویت می کنه و ترنج هم استرس رو کم می کنه.

در برابر سرماخوردگی از شما مراقبت می کنه

یه حموم گرم، می تونه گرفتگی بینی رو برطرف کرده و دردهای بدن رو کم کنه. آروم سازی، موجب رهاشدن اندروفین ضددرد در مغز می شه.

/ healthmag.ir

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *