سردرد ممکنه به هر دلیلی واسه شما اتفاق بیفته اما بعضی وقتا دلایل عجیبی هستن که بدون اینکه فهمیده باشین سر شما رو پر از دردهای خیلی زیاد می کنن.

وقتی درد همه سر رو فرا میگیره دیگه آدم قادر به هیچ کاری نیس، این لحظات دقیقا احساس اونو دارین که یه پتک رو کسی واسه انتقامجویی جوری بر سر شما کوبیده س که حتی پتک شکسته و سر دردش براتون باقی مونده. بی احتیاطی در هر موردی می تونه سردرد رو به همراه داشته باشه اما بعضی مواقع به شکل عجیبی سردرد به سراغ شما میاد:

غذاهای مونده و دودی

بعضی از خوراکیا هستن که از راه دودی شدن یا با موندن در گوشه ای خوشمزه تر می شن. به کار گیری پنیرها که از کپک به دست میان یا به کار گیری ماهی دودی می تونه باعث بروز سردرد شه. با استفاده نکردن از این غذاها سردرد شمام به سرعت خوب می شه.

تعطیلات

شاید به نظر شما خیلی عجیب باشه که تعطیلات دلیلی واسه سر درد باشه که این بستگی به روش گذران تعطیلات داره. اگه شما از جمله آدمایی هستین که آخر هفته ها و تعطیلات رو بیشتر دوست دارین در تختخواب بگذرونین این مشکل حتما به سراغتون میاد. پزشکان باور دارن که اگه شما زیادتر از اندازه زمان خواب بدنتون استراحت کنین دچار سردرد میشین چون که مغز شما بیدار شده اما نمی تونه کاری بکنه.

پمپ بنزین

بعضی وقتا حساسیتا به یه بوی خاص می تونه باعث بروز سردرد شه. بوی بنزین، عطر و تنباکو مهم ترین بوهای آلرژی زا هستن که در میان اونا خیلی از مردم دنیا با استشمام بوی بنزین دچار این مشکل می شن. این سردردهای حساسیتی می تونن به حدی کشنده باشن که فرد حتی نتونه لحظه ای چشمانش رو ببنده.

مدل مو

دلیلی عجیب اما واقعی واسه سردرد رو میشه مدل مو دونست، البته این مشکل بیشتر ممکنه واسه خانوما پیش بیاد ولی در آقایانی که از موادی مانند تافت و ژل استفاده می کنن هم هست. خانومایی که خیلی محکم موهای خود رو می بندن کسائی هستن که دچار سردردهای شدید می شن.

یه روز آفتابی

قدم زدن در هوای آزاد تو یه روز با آفتابی نورانی شاید کمی لذت بخش باشه اما همیشه اگه مدتش زیادتر از اندازه مجاز دو ساعت شه می تونه سردردهای بی امانی رو بسازه. اشعه خورشید روی رگای خونی اثر میذاره و همین باعث به وجود اومدن سردردهای جور واجور می شه.

منبع : salamatnews.com

جمع آوری سلامت اکاایران

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *