5 دلیل خوب واسه مصرف نون

نون برکت سفره ها و پایه تغذیه ما رو تشکیل میده و مصرف اون از اهمیت زیادی برخورداره.

 

مصرف نون در هر وعده غذایی و البته به اندازه کم اون واسه اینکه همیشه سالم و تندرست باشین لازمه. در این مقاله چند دلیل خوب واسه مصرف نون ارائه می دیم. با ما همراه باشین.

 

نون: آرد مهمه

دستور جفت و جور نون بسیار ساده س!. نون از آرد گندم، آب، کمی نمک و خمیر مایه جفت و جور می شه. فرق اصلی نونایی که به فروش می رسن در آرد اونا هستش. مثلا آردی که واسه جفت و جور باگت استفاده می شه با آردی که واسه نون سبوس دار استفاده می شه کلی فرق داره. ارزش غذایی آرد نون سبوس دار بالا هستش به خاطر این که شامل مواد معدنی بیشتریه. آردهای سفید، تصفیه شدن و به خاطر همین از نظر ارزش غذایی در درجه پایین تری قرار دارن. واسه این که سالم باشین و از نانی که میل می کنین بیشترین استفاده رو ببرین لازمه که از نونای سبوس دار و کامل استفاده کنین.

 

نون: مصرف به اندازه باعث کنترل وزن می شه

نون شامل گلوسیدهای پیچیده، پروتئین و فیبره. در عین حال این ماده غذایی به درد بخور، چربی و گلوسیدهای زود جذب کمی داره. باید بدونین که گلوسیدهای پیچیده انرژی لازم واسه سوخت و ساز بدن، کنترل کارکرد مغز و سیستم عصبی مرکزی رو تأمین می کنن. این گلوسیدها در مقایسه با گلوسیدهای ساده دیر جذب می شن. به خاطر همین قند خون رو با سرعت زیادی بالا نمی برن. نونای سبوس داری که شامل فیبرها و گلوسیدهای پیچیده هستن سیری طولانی یه مدت ایجاد می کنن و به خاطر همین از ریزه خواری میان وعده های غذایی دور می مونید. اگه رژیم لاغری گرفته باشین مصرف نون رو یادتون نره به خاطر این که نون شامل مواد چرب و قند کمیه. از این گذشته خیلی راحت شما رو سیر می کنه و جلوی پرخوری رو میگیره.

 

نون: به درد بخور واسه دفع راحت تر

به صورت میانگین 25 درصد مردم از یبوست رنج می برن. وقتی که مصرف فیبرهای غذایی حلّال و غیر حلال بیشتر شه بهتر می تونین با یبوست و مشکل دفع مقابله کنین. نون

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *