5 دلیل خوب واسه مصرف انگور قرمز

انگور قرمز یعنی سلامتی، یعنی تندرستی و نشاط. با وجود اینکه انگور سفید هم خواص زیادی واسه بدن داره اما انگور قرمز شامل آنتی اکسیدان بیشتریه.

فاطمه مهدی پور – بخش تغذیه و آشپزی تبیان

5 دلیل خوب واسه مصرف انگور قرمز

بعضی افراد خیلی فرقی بین انگورها و طعم اونا قائل نیستن. اما واقعیت اینه که طعم انگور قرمز با بقیه شکلای جور واجور اون فرق داره. این میوه آبدار رو باید به صورت کامل یعنی با پوست و هسته هاش خورد و از طعم ترش و شیرین اون لذت برد. در بین خواص زیاد این انگور اندازه آنتی اکسیدان رسوراترول اون چشمگیره چون مانع از پیری زودتر از موعد معمولی و آسیبای سلولی می شه. یادتون باشه که مصرف منظم و متعادل این میوه خوشمزه جوونی و سلامت رو به شما هدیه می کنه. در ادامه مطلب 5 دلیل خوب میاریم تا بیشتر به خوردن انگور قرمز تشویق شید. لطفاً با ما همراه باشین.

انگور قرمز و رسوراترول

انگور قرمز در پوست و هم اینکه هسته های خود شامل آنتی اکسیدانی به نام رسوراتروله که به «مولکول جوونی» می شناسنش. رسوراترول یه عامل حفاظت کننده موجود در انگوره که به صورت سدی در برابر حمله کنندگان خارجی عمل می کنه. این ترکیب در صنعت داروسازی در ترکیب خیلی از اجناس مربوط به سلامتی استفاده می شه.

انگور قرمز واسه آدمایی که شیمی درمانی انجام میدن بسیار موثره. آب انگور قرمز انرژی دهنده س. علاوه بر این باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و اثر درمان رو زیاد می کنه

انگور قرمز به دلیل دارا بودن این ترکیب آنتی اکسیدانی فوق العاده از بروز پیری زودتر از موعد معمولی پیشگیری می کنه. واسه بهره مندی هر چی بیشتر از این ترکیب بهتره انگور رو به صورت درسته بخورین و تا حد امکان از مصرف آب انگور دوری کنین. یادتون نره پوست، گوشت و هسته این میوه دارای خواص فراوانیه پس از دور ریختن هسته اونا دوری کنین. البته باید بدونین که با مصرف آب انگور خونگی و طبیعی کمک زیادی به سیستم جریان خونتون می کنین.

مصرف انگور قرمز واسه کاهش فشارخون بالا

فیبرهای محلول در آب و پتاسیم موجود در انگور قرمز به سلامت قلب کمک می کنه. در واقع پتاسیم موجود در انگور قرمز به اندازه ایه که واسه افراد گرفتار به پرفشاری خون پیشنهاد می شه. اگه شما بین 15 تا 20 حبه انگور قرمز بخورین اندازه سدیم بدنتون کاهش پیدا می کنه. پیشنهاد می کنیم این انگور رو به سالادهایتان اضافه کنین. در این صورت می تونین در وعده ناهار و شام هم از خواص اون بهره مند شید.

انگور قرمز: پایانی واسه یبوست

انگور قرمز واسه مقابله با یبوست بسیار موثره. مصرف اون واسه صبحونه مانند یه ملین طبیعی عمل کرده و به کارکرد روده ها کمک زیادی می کنه. انگور قرمز به دلیل دارا بودن اسیدهای طبیعی و قند و سلولز می تونه باعث تقویت عضلات روده ها و معده شه. اگه به طور مرتب انگور قرمز بخورین می تونین یبوست طولانی رو درمان کنین. با این حال آدمایی که دچار بیرون روی هستن باید از مصرف این انگور بپرهیزند.

انگور قرمز و مریضی فراموشی

طبق یافته های پژوهشی که در Mount Sinai Medical School آمریکا انجام شده، رسوراترول از پیشرفت مریضی فراموشی جلوگیری می کنه. قدرت آنتی اکسیدانی انگور قرمز واسه افزایش قدرت حافظه و مراقبت بدن از دچار شدن به مریضی فراموشی موثره. رسوراترول اثر تخریب سلولای عصبی در مراحل اولیه مریضی رو کم می کنه. علاوه بر این، این آنتی اکسیدان به اندازه چای سبز و حتی بیشتر از اون در کنترل و پیشگیری از مریضی فراموشی موثره. کارشناسان بر این باور هستن که مصرف انگور قرمز به بهتر شدن خیره کننده کارکرد مغز ما کمک می کنه. پس واسه در امان موندن خاطرات زندگی تون انگور قرمز رو یادتون نره.

انگور قرمز واسه پیشگیری از سرطان

مصرف انگور قرمز به پیشگیری از بیماریای زیادی مانند سرطان سینه و سرطان کلورکتال کمک می کنه. موسسه مقابله با سرطان آمریکا چندین تحقیق در این مورد انجام داده.

فیبرهای محلول در آب و پتاسیم موجود در انگور قرمز به سلامت قلب کمک می کنه. در واقع پتاسیم موجود در انگور قرمز به اندازه ایه که واسه افراد گرفتار به پرفشاری خون پیشنهاد می شه

به نظر کارشناسان آنتوسیانینای موجود در انگور قرمز واسه جلوگیری از رشد و افزایش تومورهای سرطانی موثر عمل میکنن. پولیفنولای موجود در این میوه هم مانند رسوراترول اثر آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی داره و مانع از آسیب و تخریب سلولی حاصل از سرطان می شه. انگور قرمز واسه آدمایی که شیمی درمانی انجام میدن بسیار موثره. آب انگور قرمز انرژی دهنده س. علاوه بر این باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و اثر درمان رو زیاد می کنه. در عین حال قدرت ضدالتهابی این میوه باعث کاهش مشکلات جانبی شیمی درمانی می شه.

حرف آخر

در آخر اینکه پیشنهاد می کنیم از فصل انگور واسه مصرف این میوه بیشترین استفاده رو ببرین. هرچند انگور یه دارو به حساب نمیاد اما اثر درمانی زیادی داره و سلامتی تون رو پیشرفت میده. پس پیشنهاد می شه که انگور بیشتری استفاده کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *