5 دلیل خوب واسه خوردن گیلاس

گیلاس پر از «پکتین» است. این فیبر حلال اندازه کلسترول بد خون رو کم می کنه و اینطوری از دچار شدن به مریضیای قلبی عروقی پیشگیری می کنه.

 

گیلاس تازه و کمپوت اونقدر واسه سلامتی خوبه که واسه خوردن اون جای شک و تردیدی باقی نمی مونه. اصلاً همه خوبی و صفای تابستون به گیلاسه. اون وقتا فقط طعم و رنگش افسونمان می کرد. امروز می خوایم گلچینی از خواصش رو بگیم تا بیشتر عاشق این گوشوارهای خوشمزه شید چون این میوه های کوچیک خوش رنگ پر از مواد مغذی ان. با ما همراه باشین.

 

گیلاس دردهای مفاصل رو آرامش میده

رنگ قرمز گیلاس به خاطر آنتوسیانینای اون هستش. این آنتی اکسیدان های قوی هم اینکه در انگور قرمز هم وجود دارن و مانع از تشکیل آنزیمای التهاب زا می شن. در نتیجه این آنتی اکسیدانا به آرامش دردهای عضلانی و مفصلی کمک می کنن. اگه از درد مفاصل رنج می برید گیلاس رو امتحان کنین.

 

گیلاس از کولون حفاظت می کنه

این میوه کوچیک هم اینکه پر از فلاوونوئیدی به نام «کرستین» است که خواص ضدسرطانی داره. یافته های پژوهشی که تازگیاً در Journal of Nutrition به چاپ رسیده نشون میده کرستین از تشکیل تومورهای سرطانی در کولون پیشگیری می کنه. کولون یه تیکه از روده بزرگه و متأسفانه سرطان اون از نظر تعداد بیماران گرفتار، سومین و از نظر تعداد مرگ و میر، دومین رتبه رو داره.

کرستین از تشکیل تومورهای سرطانی در کولون پیشگیری می کنه. کولون قسمتی

از روده بزرگه و متأسفانه سرطان ن از نظر تعداد بیماران گرفتار، سومین و

از نظر تعداد مرگ و میر، دومین رتبه رو داره

گیلاس اندازه کلسترول خون رو تنظیم می کنه

گیلاس پر از «پکتین» است. این فیبر حلال اندازه کلسترول بد خون رو کم می کنه و اینطوری از دچار شدن به مریضیای قلبی عروقی پیشگیری می کنه.

گیلاس واسه تقویت بینایی خوبه

گیلاس و مهم تر از اون آلبالو شامل بتاکاروتن فراوانیه. این مواد که پیش ساز ویتامین A حساب می شن قوه بینایی رو تقویت کرده و پوست شما رو در سلامت نگه می دارن.

 

گیلاس و تجربه خوابی راحت

گیلاس جزو میوه هاییه که

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *