: 5 دلیل خوب واسه خوردن شکلات تلخ

پوست دانه های کاکائو شامل ترکیبات ضدباکتریاییه که از ایجاد جرم دندون پیشگیری می کنه.

سلامت آکا ایران

شکلات تلخ دارای طعم خوبه که باعث شده طرفداران زیادی پیدا کنه.

مصرف شکلات تلخ غنی از آنتی اکسیدان

آنتی اکسیدان موجود در شکلات تلخ باعث نرم تر شدن پوست، کاهش خشکی و افزایش مقاومت اون در برابر سوختگی می شه. یافته های تحقیقات نشون میده، مصرف کاکائو رطوبت پوست رو تا 25 درصد زیاد می کنه و این بهترین چند واسه افرادیه که پوست شون خشکه.

دندونای سالم تر:

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوون، قند موجود در شکلات باعث خرابی دندانا می شه. با این حال محققان فکر می کنن که کاکائوی خالص از دندانا مراقبت می کنه. پوست دانه های کاکائو شامل ترکیبات ضدباکتریاییه که از ایجاد جرم دندون پیشگیری می کنه.

در شکلات تلخ ترکیباتی چون چربی هست و اندازه قند اون نسبت به شکلاتای دیگه کمتره. و آدمایی که رژیم می گیرن باید به این نکته توجه کنن که چربی شکلات تلخ مقداری کالری به بدن اونا وارد می کنه به خاطر همین این نوع شکلات می تونه تا حدودی فرد رو در برابر دچار شدن به چاقی بذاره. ولی کالری دریافتی اونا از قند موجود در شکلات نیس.

ایشون اضافه کرد: به دلیل ترکیبات قهوه و کافئین که در شکلات تلخ هست می تونه باعث افزایش متابولیک بدن و یا سوخت و ساز بدن و هم اینکه باعث افزایش دقیق شدن و فوکوس کردن وتوجه در فرد شه.

استفاده موقع مطالعه:

فرح بخش گفت: آدمایی که میخوان در ساعاتی از شب بخونن می تونن از قهوه و یا شکلات تلخ استفاده کنن.

افراد عادی هنگام شب شکلات تلخ مصرف نکنن

ایشون گفت: شکلات تلخ واسه افراد عادی در ساعات شب پیشنهاد نمی شن به خاطر اون که مصرف این نوع شکلات در شب ممکنه به دلیل کافئین موجود در خودش یه مقدار حالت بی خوابی رو در افراد بسازه و باعث ناراحتی اونا بشه.

ایشون در آخر اشاره کرد: آدمایی که علاقه خاصی به شکلات تلخ دارن می تونن در طول روز اونو با چای بخورن و از نظر من هیچ مشکلی وجود نداره.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *