در این مطلب به بعضی از فواید این میوه بهشتی اشاره شده که مطالعه اون شدیدا پیشنهاد می شه.

انار میوه ای خوشمزه و شفابخشه. دلیل خاصیت شفابخشی انار وجود مقدار زیادی ویتامین C و دیگه ویتامینا مانند ویتامین B2 ،B1 و B6ه. هم اینکه وجود پتاسیم و منیزیم در انار، می تونه دلیلی واسه تصفیه خون باشه.

در قدیم از پوست این میوه در صنایع رنگ رزی و هم اینکه از برگ چوب درخت این میوه هم واسه درمون بعضی بیماریا استفاده می شده.

۱- کمک به سلامت دندانا

انار شامل ترکیبات پلی فنیل و دارای خاصیت ضد باکتریه که در فرمول دهانشویه هم استفاده میشن. این ترکیبات عامل پیشگیری از بروز پلاک دندون است که باعث ایجاد چاله و خراب شدگی دندون و التهاب لثه می شه. هم اینکه انار واسه برفکای دهانی خیلی خوبه.

۲- کم کننده کلسترول خون

یافته های تحقیقات روی آدمایی که در هفته دست کم دو بار آب انار خورده ان نشون داده که ۱۸ درصد کلسترول بد خون اونا کاهش پیدا کرده. مصرف انار عامل کاهش التهاب دیواره عروق خونی و کاهش احتمال تصلب شرایین است.

۳- کمک به پیشگیری از بروز آرتروز

تحقیقات نشون داده که انار، آب انار، روغن انار، و هم اینکه رب انار شامل خواص ضدالتهابی و مسکن طبیعی واسه مفاصله. مصرف انار و بقیه اجناس حاصل از اون، موجب پیشیگیری از تخریب مفاصل به وجود اومده به وسیله آرتروز می شه. آب انار طبیعی ورم مفاصل و التهاب استخون رو آرامش داده باعث کاهش نابودی غضروفه.

۴- حفاظت در برابر سرطان

به گفته دکتر جنیفر فرانکلین از مرکز تغذیه پزشکی در نشویل، مصرف یه چهارم انار اندازه فیبر لازم روزانه یه آدم رو تامین می کنه که این باعث جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی می شه. هم اینکه انار تقویت کننده کبد و صفرا، تقویت کننده توان جنسی، عامل متعادل سازی مزاج و برطرف کننده زردیه. هم اینکه مصرف آب انار موجب حذف رادیکالای آزاد در بدن شده و مانع رشد و پیشرفت سرطانای پستون، پروستات، پوست می شه.

۵- مراقبت از پوست

انار به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بالا، باعث کاهش آسیبای پوستی به وجود اومده به وسیله اشعه ماورابنفش و دفاع در برابر رادیکالای آزاد در پوست می شه. هم اینکه تولید کلاژن در پوست، سفت شدن پوست، جلوگیری از ایجاد لکه های پوستی و کمک به بهتر شدن زخمای پوستی از بقیه فواید مصرف اناره.

آنتی اکسیدانا منتهی به تحریک گلبولای سفید خون واسه خنثی کردن مواد سمی در بدن و در نتیجه پیشرفت سیستم ایمنی بدن می شن.

مصرف انار هم اینکه عامل کاهش سرعت روند پیریه و چین و چروک ها و خطوط ریز به وجود اومده به وسیله افزایش سن و نور خورشید رو کم می کنه. هم اینکه خیلی از منابع از تاثیر مثبت انار به رفع جوشهای به وجود اومده به وسیله پوستای چرب اشاره کردن. ضمن اینکه مصرف منظم آب انار طبیعی می تونه به تقویت فولیکولای مو و کاهش ریزش مو هم کمک کنه.

۶- انار در طب قدیم

در طب قدیم بارها به اثر مثبت انار بر درمان کم خونی اشاره شده. دانه و هسته این میوه قشنگتر و خوشمزه ضد انگل است. هم اینکه آب انار شیرین با عسل واسه نرمی گلو و از بین رفتن سرفه خوبه. یه لیوان آب انار می تونه ۴۰ درصد ویتامین E، ویتامین C، اسیدفولیک و مواد معدنی مانند کلسیم، فسفر، پتاسیم، آهن، نیاسین، تیامین، ریبوفلاوین بدن شما رو تامین کنه.

مصرف انار هم اینکه واسه زنان باردار خیلی خوبه و خطر زایمون زودرس رو کم می کنه. مصرف منظم انار می تونه در رفع مشکلات عصبی و هم اینکه درمان سنگ کلیه و مشکل نعوظ در مردان رو بهتر کنه.

منبع-http://salemzi.com

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *