تحلیل ژئوپلیتیک جنوب شرقی ایران با تاکید بر مهاجرت اتباع خارجی

قسمتی از متن پایان نامه :

  • عربی

گونه عربی تنها در میان طایفه شیخ )از طوایف سیستانی(  دیده می گردد و غالباً برای ایجاد ارتباط میان اعضای خانواده در حضور مهمان بیگانه به کار برده می گردد و حالت خصوصی دارد. این گونه از لغات عربی بیشتری بهره می جوید.

 

  • عوارض طبیعی

 

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • ارتفاعات

کوههای این استان جزو رشته کوههای مرکزی ایران می باشد و شامل ناهمواریهای مشرق چاله لوت و ارتفاعات دیواره شرقی و جنوبی چاله جازموریان می باشد.این کوهها به هم متصل نیستند بلکه حوضه های پست داخلی در فواصل آنها رشته های مشخصی را به وجود آورده می باشد . پهنای کوهستانی از شمال به جنوب افزایش می یابد. به گونه کلی این ناهمواریها شمامل دو قسمت می شوند:

 

  • کوههای بلوچستان

کوههای بلوچستان بین چاله لوت و جازموریان و بیابان ماشکید و سواحل دریای عمان گسترده شده اند.ارتفاعات مهم این ناحیه عبارتند از کوه تفتان ،کوه بزمان ، کوه بیرک ، ملک سیاه کوه و کوههای بم پشت.

 

 

  • کوههای سیستان

این کوهها با جهت شمال جنوبی ، شامل چین خوردگیهای هستند که از غرب به بیابان لوت و از شرق به دشت سیستان منتهی می گردد.

با نگاهی گذرا به جدول شماره 3-3  به خوبی می توان دید که بیشتر مساحت استان را اراضی بیابانی و شنزار تشکیل داده می باشد .

 

3-3-4-2- رودخانه ها

  • رودخانه هیرمند:

منبع اصلی تامین آب دشت سیستان و در حقیقت شاهرگ حیاتی منطقه سیستان می باشد که از کوههای هندوکش و ارتفاعات بابایغما در چهل کیلومتری غرب کابل در افغانستان سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافت 1050 کیلومتر وارد خاک ایران می گردد .

  • رودخانه بمپور:

رودخانه بمپور یکی از رودخانه های همیشگی پر آب بلوچستان و از ارتفاعات کارواندو که در 120 کیلومتری شمال شرقی ایرانشهر واقع شده ، سرچشمه گرفته می باشد .

 

  • رودخانه سرباز:

این رودخانه از شاخه های اصلی رودخانه باهوکلات می باشد .طول رودخانه سرباز تا باهو کلات 170 کیلومتر می باشد و خود از بهم پیوستن رودهای فرعی تشکیل می یابد که بزرگترین آنها رود خانه نسکند می باشد که از نسکند سرچشمه می گیرد.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

آیا ورود اتباع خارجی از سمت مرزهای جنوب شرق ایران از لحاظ جغرافیای سیاسی تاثیری بر روابط

بین دو کشور و نیز مسائل منطقه ایی گذاشته می باشد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه