کنسرسیوم اتصالات اتومبیل، سازمانی که اپل هم یکی از اعضای اون هستش خبر از منتشر کردن Digital Key Release 1.0 داده؛ راه حلی تازه که استانداردهای جدیدی رو بنیان گذاشته و به کاربران اجازه میده تا کلید دیجیتالی یه اتومبیل رو روی اسمارت فون خود دانلود کنن.

دیجیتال

این سیستم که «اتصالی کامل» و سازمانی میان دیوایس و اتومبیل برقرار می کنه، از همین حالا واسه به کار گیری طرف کمپانیای فعال در این مورد آماده س.

گذشته از اپل، کمپانیای بزرگی به عضویت کنسرسیوم مورد اشاره درآمده ان که از جمله اونا میشه به آئودی، بی ام دبلیو، جنرال موتورز، هیوندای، ال جی الکترونیکس، پاناسونیک، سامسونگ و فولکس واگن اشاره کرد.

کلید دیجیتالی جدید کنسرسیوم اتصالات اتومبیل، برپایه تکنولوژی NFC کار می کنه و پیشرفته تا امکان قفل کردن، باز کردن قفل، روشن کردن موتور و به اشتراک گذاری دسترسی به اتومبیل از راه دیوایسای هوشمند مثل آیفون ممکن شه.
این سیستم امنیت بالایی داشته و به تولیدکنندگان اتومبیل اجازه میده به کمک زیرساخت Trusted Service Manager که خود بر NFC مبتنیه، یه کلید دیجیتالی رو به موبایلای هوشمند انتقال بدن.

موبایل

با در نظر گرفتن تمایلی که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نشون دادن، کنسرسیوم اتصالات اتومبیل از همین حالا پیشرفت Digital Key 2.0 رو شروع کرده که استانداردهای قرارداد تشخیص هویت میان اتومبیل و دیوایس هوشمند رو مشخص می کنه.

نگفته نمونه که بعضی تولیدکنندگان اتومبیل مانند آئودی از همین حالا سرویس کلید دیجیتالی رو به مشتریان خود ارائه می کنن اما یه سریای دیگه مثل فولکس واگن، به دنبال به کار گیری اون تا همین چند وقت دیگه که خیلی هم دور نیس هستن.

منبع:MacRumors