عنوان کامل پایان نامه :

مطالعه مزایا و معایب نظام پرداخت کارمزد

قسمتی از متن پایان نامه :

قلمرو[1] پژوهش

قلمرو مکانی

این پژوهش کل جایگاههای فروش سوخت در کشور را شامل می گردد که با بهره گیری ازنمونه گیری استان های مرکزی ، قم و اصفهان مورد پژوهش واقع خواهد گردید .

 

قلمرو زمانی

این پژوهش در سال 1392 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نراق انجام گردید .

تعریف واژگان

برنامه[2] :  نمایش منظم و یاری لیست سلسله مراتب فعالیت های مربوط به هم و مربوط به یک رشته تصمیمات منظم و مرتبط برحسب دوره های زمانی مختلف می باشد. به بیانی دیگر برنامه گاه نامه تصمیمات منظم بر اساس سلسله مراتب عملیات می باشد.(کونتز)

برنامه ریزی[3]

برنامه ریزی عبارت می باشد از تهیه و توزیع و تخصیص عوامل و وسایل محدود برای رسیدن به هدف های مطلوب در حداقل زمان و با حداقل هزینه ممکن .(کونتز)

هدف[4] : در برنامه ریزی توسعه هدف عبارت می باشد از غایت خواست های نهایی جامعه اعم از اقتصادی و یا اجتماعی و یا فرهنگی که منبعث از نظام ارزش های حاکم بر جامعه می باشد و برنامه ها برای دقت یابی به آن ها تدوین می گردد.(کونتز)

 

 

نظام کارمزدی

قرارداد کارمُزدی یا حق‌الزحمه‌ای یا فری‌لنس، گونه‌ای قرارداد کاری می باشد که بر پایهٔ آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دست‌مزدی مشخص را می‌دهد. فریلنسر کسی می باشد که سرویس ها یا خدمات خود را بدون تعهد درازمدت به کارفرما ارائه می کند. آنها معمولا ساعتی، روزانه یا پروژه ای دستمزد می گیرند و اساسا یک کسب و کار یک نفره می باشد.(ویکی پدیا)

حق العملکاری

حق‌العمل در لغت به معنای «مزدکار، کارمزد، پولی که بابت فروش کالایی از صاحب کالا دریافت می گردد»(عمید )   آمده می باشد.

حق العمل کار کسی می باشد که باسم خود اما بحساب دیگری (آمر) معاملاتی کرده و پیش روی حق العملی دریافت می دارد.iranlaw)

[1] – DOMAIN

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

[2] – PLAN

[3] – PLANNING

[4] – AIM

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

1-مطالعه ویژگیهای نظام پرداخت کارمزد و حق العملکاری بصورت علمی و مستند جهت ارائه به هیات مدیره شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

2- با در نظر داشتن نیت شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درخصوص تغییر سیستم درآمدی جایگاه های سوخت که با هدف مرتفع کردن معایب سیستم جاری انجام می گیرد ؛ آسیب شناسی و مطالعه مزایای سیستم فعلی ( پرداخت کارمزد ) و مقایسه تطبیقی آن با نظام حق العملکاری ,اطلاعات مفید و کاربردی را جهت تصمیم گیری در خصوص نحوه استقرار نظام مناسب درآمدی برای جایگاه های سوخت را فرآهم می آورد .

3- با در نظر داشتن اجرای فاض دوم طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش مضاعف هزینه های جایگاه های سوخت و نظر مدیریت شرکت در خصوص نیاز به استقرار نظام حق العملکاری ؛ مطالعه علمی و اصولی معایب و مزایای نظام پرداخت کارمزد( سیستم فعلی ) و نظام حق العملکاری جهت کمک به تصمیم گیری هیات مدیره شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای استقرار نظامی کارآمد لازم است .

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مطالعه مزایا و معایب نظام پرداخت کارمزد  با فرمت ورد

 
دسته‌ها: پایان نامه