تحلیل تطبیقی تأثیر تفرجگاههای شهری در توسعه گردشگری شهری(مطالعه موردی بام سبز لاهیجان با بام سبز ماسال)

قسمتی از متن پایان نامه :

دسترسی به بام سبز ماسال

دسترسی به تپه از چند مسیر امکان پذیر می باشد. با گذر از مرکز از شهر ماسال به سوی شاندرمن (خیابان ولیعصر) در سمت شمال جاده آسفالته ای در سمت راست وارد مسیر فرعی (جاده توریستی کمربندی) می‎گردد در دو سمت جاده خانه- باغ های روستای میله سرا قرار دارد. فاصله مرکز شهر تا این مسیر 1500متر  می باشد. راه دسترسی دیگر از جاده ییلاقی به طرف طاسکوه (خیابان سردار جنگل) در سمت غرب شهر از سمت راست وارد جاه توریستی بام سبز می گردد. فاصله از مرکز شهر تا ابتدای این مسیر 1800 متر می باشد. در این مسیر جاده با شیب ملایمتری نسبت به مسیر دیگر از میان درختچه های انار وارد جاده کمربندی می گردد. در ابتدای هر دو مسیر تابلویی جهت هدایت گردشگران به جاده وجود ندارد. بام سبز تا مرکز استان (رشت) 52 کیلومتر، شهر شاندرمن 5 کیلومتر، شهر صومعه سرا 28 کیلومتر و شهر فومن 29 کیلومتر فاصله دارد.

4-3. گردشگری شهری در شهر لاهیجان

شهر لاهیجان که در شرق استان گیلان واقع شده شهری زیبا با جاذبه های فراوان برای گردشگران به شمار می رود. وجود کوه و استخر در وسط شهر و در کنار هم چشم اندازی بدیع و زیبا را به این شهر داده می باشد. بام سبز، آبشار جاری از شیطان کوه، پله های ساخته شده در بدنه این کوه، باغهای چای، استخرها و تالابهای طبیعی، بقعه ها و امامزاده ها و… محرک  و انگیزه ای قوی برای سفر به این شهر را در دل گردشگران ایجاد می نماید.

لاهیجان در سالهای اخیر توانسته به یکی از قطبهای مهم گردشگری استان گیلان تبدیل گردد.  وجود تله کابین در قسمت بام سبز یکی از موفق ترین پروژه ها برای جذب گردشگر بیشتر در این منطقه به حساب می آید. آلاچیق های ایجاد شده در بام سبز، مراکز تفریح و بازی برای کودکان، پارکینگ و… جزء امکانات خوبی می باشد که باعث تمایل بیشتر  گردشگران برای سفر به این شهر می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه تفاوتهای کارکردی بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری

مقایسه عملکرد بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری ناحیه مورد مطالعه

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه