تحلیل تطبیقی تأثیر تفرجگاههای شهری در توسعه گردشگری شهری(مطالعه موردی بام سبز لاهیجان با بام سبز ماسال)

قسمتی از متن پایان نامه :

عناصر ثانویه گردشگری

تاسیسات اقامتی

  • تاسیسات پذیرایی در بام سبز

از سمت ورودی میله سرا در حاشیه مسیر جاده کمربندی (جاده توریستی) تعدادی کلبه و الاچیق هست که به مسافران و کسانی که در ایام تعطیلات و پایان هفته به این منطقه می آیند سرویس می دهند. اکثر مشتریان این استراحتگاهها جوانان هستند و با چای، کباب، و… از آنان پذیرایی میشود.

در مرکز جاده کمربندی (بام سبز) تعدادی استراحتگاه با آلاچیق مشغول فعالیت هستند. اندازه امکانات رفاهی و پذیرایی این استراحتگاهها چندان مطلوب نیست و انتظارات گردشگران بویژه در ایام تعطیل و پایان هفته برآورده نمی گردد.

از سمت ورودی روستای لنگ استراحتگاه در داخل درختان انار همراه با تعدادی آلاچیق قرار دارد و فضا و چشم انداز زیبایی در محیط ایجاد شده می باشد. تعدادی از این استراحتگاهها فصلی فعالیت می کنند.

مطالعه سایر عناصر گردشگری

مطالعه حمل و نقل و کیفیت راههای دسترسی

پارامترها و عوامل دیگری که در طریقه گردشگری شهری، افزایش طول مدت اقامت و اندازه رضایتمندی آنان تاثیر دارند نحوه دسترسی به مقصد، خدمات جانبی مانند خدمات بهداشتی و درمانی، خدمات مالی و… می باشد. هر کدام از این عوامل می توانند در توجه گردشگران از شهر و بهره گیری از فضای گردشگری شهری و رونق بخشیدن به جریانهای توریستی تأثیر مهمی داشته باشند.

 

-امکانات دسترسی

شهر ماسال از طریق محورهای ترانزیتی زیر قابل دسترس می باشد:

  • در جاده رشت- فومن – صومعه سرا بعد از عبور از روی پل کلیدبر وارد مسر طاهرگوراب – ماسال می گردد. فاصله از این نقطه تا شهر ماسال 9 کیلومتر می باشد.
  • در محور آستارا- تالش از پونل به سمت شاندرمن. فاصله پونل تا ماسال 18 کیلومتر می باشد.
  • پایانه های مسافربری
  • شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

  • پایانه مسافربری خارج از استان

در شهر ماسال یک پایانه مسافربری به خارج از استان هست. از این پایانه هر روز ساعت 7 صبح و 10 شب مسافران به مقصد تهران جابجا می شوند. از تهران 7 صبح  و 1 بعدازظهر مسافران به مقصد ماسال جابجا می شوند. در صورت تقاضا برای شهرهایی غیر از تهران بایستی از طریق پایانه های مسافربری رشت اقدام گردد.

  • پایانه مسافربری داخل استان

پایانه  حمل و نقل مسافر در مسیر ماسال – صومعه سرا- رشت، مسیر ماسال- شاندرمن-رضوانشهر- تالش،  مسیرهای فرعی شهر ماسال – حومه.

پمپ بنزین شهر در خیابان ولیعصر به سمت جاده شاندرمن قرار دارد. فاصله تا جایگاه بعدی (رضوانشهر) 20کیلومتر می‎باشد. در خیابان آزادی در مسیر جاده ماسال- صومعه سرا نمایندگی ایران خودرو مستقر می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه تفاوتهای کارکردی بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری

مقایسه عملکرد بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری ناحیه مورد مطالعه

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه