عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل تطبیقی تأثیر تفرجگاههای شهری در توسعه گردشگری شهری(مطالعه موردی بام سبز لاهیجان با بام سبز ماسال)

قسمتی از متن پایان نامه :

گردشگری شهری در شهر ماسال

محدوده مورد مطالعه در این پژوهش با داشتن پتانسیل های فراوان گردشگری هنوز جایگاهی در زمینه گردشگری پیدا نکرده می باشد و به لحاظ برخورداری از امکانات و تسهیلات در بخشهای مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و… در مقایسه با سایر شهرستانهای استان در انتهای جدول قرار گرفته می باشد و از شهرستانهای توسعه نیافته استان و کشور به شمار می رود. این منطقه با داشتن جاذبه ها و توانهای لازم، زمینه و شرایط مناسبی برای توسعه گردشگری و اکوتوریسم را دارد و با برنامه ریزی مناسب و درست می‎توان زمینه توسعه همه جانبه را فراهم نمود. شهر ماسال برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دارای توان لازم می‎باشد، وجود کوه در نزدیکی مرکز شهر می تواند جاذب گردشگران فراوانی مانند گردشگران طبیعت‎گرا به این شهر گردد و بدین ترتیب می توان سایر جاذبه ها را نیز به گردشگران ارائه داد و باعث توسعه گردشگری شهری در این منطقه گردید. اما قبل از آن شناخت و معرفی توانها و قابلیتها ضرورتی انکارناپذیر می باشد زیرا هر منطقه ای از ظرفیت خاصی برخوردار می باشد و انجام فعالیتهای گردشگری در آن بدون مشخص ساختن و تعیین استانداردهای  طبیعی و توان اکولوژیکی زیان بار بوده و باعث فاصله گرفتن از اهداف توسعه پایدار می باشد. لذا کوشش شده می باشد تا مختصری از توانها، محدودیتها و راهبردهای توسعه گردشگری شناسایی و معرفی گردد.

 

4-2. مطالعه عرضه خدمات گردشگری در ماسال

عناصر اولیه گردشگری

تپه های مشرف به شهر ماسال توان تبدیل شدن به تفرجگاه برای انواع فعالیتهای توریستی و اکوتوریستی برای گردشگران در سطوح متفاوت محلی  و منطقه ای و ملی و در درازمدت و با تلاشهای مداوم برنامه ریزان و مسئولان، در سطح عملکرد فراملی را دارد.

تماشای منظر: شکل مورفولوژیک منطقه با داشتن قلل ارتفاعی و دره های متعدد و همچنین جایگاه خاص جغرافیایی موجب ایجاد زوایا و مناظر دید قابل توجهی در محدوده شده می باشد.

الف) مناظر و زوایای دید از خارج از محدوده بام سبز

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

از سمت ورودی شهر در سمت جاده ماسال به طاهرگوراب 7-6 کیلومتر نرسیده به شهر و در تمام شهر دامنه ها و قلل و جنگل سرسبز قابل نظاره می باشد که هر بازدیدکننده ای را ترغیب می کند تا حتی برای چند لحظه ای هم که شده از جاده آن عبور نماید (تصاویر)

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

مطالعه تفاوتهای کارکردی بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری

مقایسه عملکرد بام سبز لاهیجان و ماسال در توسعه گردشگری ناحیه مورد مطالعه

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

 
دسته بندی : پایان نامه ارشد